Inwestycje mieszkalne – co i jak?

Zakup lub sprzedaż nieruchomości to sprawa, która dotyczy wielu tysięcy Polaków. Każdy z nas chciałby mieć swój własny kąt. Jednak przy podejmowaniu tak ważnej decyzji należy przeanalizować wszystkie opcje. Rynek mieszkaniowy w ostatnim czasie bardzo się rozwija. Na rynku dostępne są coraz to nowsze inicjatywy mieszkaniowe, jak na przykład MDM (Mieszkania dla Młodych), które pozwalają kupującym realizować pragnienia dotyczące wyboru mieszkania. Mieszkania z rynku wtórnego, jak i pierwotnego, dają mieszkańcom różne możliwości. Podjęcie ostatecznej decyzji z pewnością nie będzie łatwe, a będzie zależne od wielu różnych czynników.

Rynek wtórny i pierwotny 

Głównym warunkiem decydującym o wyborze tych dwóch opcji jest przede wszystkim posiadany kapitał.  Inwestycje w rynek pierwotny daje całkowicie inne możliwości i rozwiązania niż rynek wtórny. Dobrym przykładem dla sprawności rynku pierwotnego są osiedla zamknięte, ponieważ zapewniają prywatność, bezpieczeństwo i wysoki komfort.  Inwestycje deweloperskie cieszą się dużym zainteresowaniem. Nowe mieszkania oferują również różnego rodzaju udogodnienia – między innymi: parki, place zabaw.  Ceny takich mieszkań niekoniecznie muszą być wygórowane, możliwe jest odnalezienie opcji w cenie podobnej do mieszkania z rynku wtórnego. Jednak różnice estetyczne są znaczące.
Podstawowym problemem w wycenie mieszkania z rynku wtórnego jest wartość emocjonalna miejsca, co znacząco utrudnia proces sprzedaży czy kupna. Dlatego ceny w ofertach bardzo często są zawyżone. Kupując mieszkanie z rynku wtórnego należy zwrócić uwagę na dużej ilości szczegóły, które w późniejszym czasie może zaważyć na naszym pobycie późniejszym w mieszkaniu.

Daj sobie czas...
Inwestycje mieszkaniowe wiążą się z wielkimi kosztami, dlatego wymagają dużego namysłu i nieważne czy kupujemy mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego. Biorąc pod uwagę fakt, że mało kto jest w stanie zapłacić za takie mieszkanie gotówką. Dlatego zachowanie zdrowego rozsądku jest bardzo ważne w tej kwestii. Rozważenie wszystkich „za" i „przeciw" powinno stać się bardzo ważnym i niezbędnym elementem przy wyborze mieszkania. 

Zobacz także

Poszukiwania własnego kąta – mieszkania deweloperskie

Zakup mieszkania. Zawód : Deweloper

Kupowanie mieszkania - negocjacje

Jak umiejętnie negocjować zakup mieszkania?

Chcesz mieć piękny widok za oknem? Musisz zapłacić!

O nas

Nasza strona poświęcona jest rynkowi nieruchomości i pracy na wysokościach. Dodatkowo dowiesz się jak negocjować zakup mieszkania. Zapraszamy.

zarządzanie nieruchomościami Kraków - www.zarzadcakrakow.pl


>

Kontakt

blacklot@poczta.eu


www.geodetapomiary.pl


Nieruchomości Wałbrzych - www.sukcesnieruchomosci.pl 

Polecamy

zarządzanie i administrowanie nieruchomościami Warszawa


Polecane

sklep geodezyjny, sprzęt geodezyjny