Jak umiejętnie negocjować zakup mieszkania?

Zakup mieszkania to inwestycja, która wymaga dużego nakładu pracy, wielogodzinnego analizowania wszystkich „za" i „przeciw" oraz dużej zasobności portfela. Dlatego tak ważne w tym wszystkim jest zachowanie zdrowego rozsądku i krytycznego oka. To pomoże nam uniknąć późniejszego rozczarowania. Posiadając odpowiedni plik wiedzy na temat tego, jak funkcjonuje ten rynek, unikniemy wielu sprzecznych lub dziwnych sytuacji.

Negocjuj z głową i zegarkiem! 

Czas na pewno w takiej sytuacji jest dobrym sprzymierzeńcem. Nie zaleca się podejmowania tak kosztownych decyzji w kilka minut, bardzo dobrze jest usiąść z kimś doświadczonym i przedyskutować wszystkie argumenty i kontrargumenty. Jednak należy przy tym pamiętać, że nie można ostatecznej decyzji przeciągać w nieskończoność. Deweloper szuka klienta, jednak nie będzie przy nim trwał bez jakichkolwiek przesłanek, że transakcja dojdzie do skutku. Najzwyczajniej w świecie po kilkukrotnym przesunięciu terminu zacznie szukać innego zainteresowanego. 

Co dwie głowy to niejedna 

Podobnie jak podczas przemyśleń, również na spotkanie z deweloperem warto zabrać kogoś, kto spojrzy na to wszystko z dystansem, na gorąco nam powie jakie jest jego zdanie. 

Przed wykonaniem przelewu również warto poznać okolicę. Najlepiej o różnych porach dnia. To pomoże nam uniknąć niechcianych nieprzespanych nocy czy wcześnie zaczynających się poranków. 

Konsultacja umowy z prawnikiem również będzie bardzo dobrym posunięciem. Pozwoli ustrzec się przed ewentualnymi stratami finansowymi. Notowanie przebiegu wizytacji w mieszkaniu, rozmów z deweloperem również pozwoli nam podjąć decyzję najkorzystniejszą dla nas, a podczas negocjacji będą bardzo dobrym pomocnikiem w szukaniu argumentów. 

Negocjuj wszystko 

Negocjacji podlega nie tylko cena, ale również m.in.: większa piwnica, możliwość zabudowy balkonu. To wszystko ułatwi nam mieszkanie w naszych czterech ścianach. 

Jednak mimo wszystko, należy pamiętać, że obie strony muszą być zadowolone z przebiegu transakji. Bądź kulturalny! Zachowuj zdrowy rozsądek i krytyczne i świeże spojrzenie. Analizuj wszystkie „za" i „przeciw". Nie daj ponieść się emocjom, w końcu chodzi o twój nowy dom i zasobność portfela. 

Zobacz także

Inwestycje mieszkalne – co i jak?

Poszukiwania własnego kąta – mieszkania deweloperskie

Zakup mieszkania. Zawód : Deweloper

Kupowanie mieszkania - negocjacje

Chcesz mieć piękny widok za oknem? Musisz zapłacić!

O nas

Nasza strona poświęcona jest rynkowi nieruchomości i pracy na wysokościach. Dodatkowo dowiesz się jak negocjować zakup mieszkania. Zapraszamy.

zarządzanie nieruchomościami Kraków - www.zarzadcakrakow.pl


>

Kontakt

blacklot@poczta.eu


www.geodetapomiary.pl


Nieruchomości Wałbrzych - www.sukcesnieruchomosci.pl 

Polecamy

KAMEL - nieruchomości i mieszkania

zarządzanie i administrowanie nieruchomościami Warszawa


Polecane

sklep geodezyjny, sprzęt geodezyjny